Peter Pan Quartet - Tolerance (live @ Noli's Drink)

Peter Pan Quartet's Live at Noli's Driknk 15/07/2017
Guitar/Vocal: Rael Hoxha; Bass: Klod Burri; Keyboards: Kristi Koci; Drums: Arnold Halili

Toelranc

Nuk ka me toleranc, nuk ekziston romanc
Gjithshka u prish, u ndal, u vra, eshte kthyer ne performance
Je ti qe nuk me shkon, asgje nuk me mjafton
E hedh, e shkel, e gris, e djeg, merr fund dhe prap fillon

Parimisht eshte shume e drejte, ti s’e ul un du me e ngrejt
Sa here qe debatojm e nisim keq dhe s’e mbarojm
Logjiken s’e perdor, mendjen e kam horror
Kur nis te ndihem ngusht me vjen te perhap terror

Besoj se jam normal, eshte stili yt fatal
Marrdhenie ndreqet vetem me mbidoze luminal
Asgje nuk shikoj, ne te ardhmen veshtroj
E drejta ime per nje jete sapo mbaroj

Shqetesime me sjell, te ligen e ndjell
E ndiej ne vena se e keqja nuk me del
Une s’jam genjeshtar, nuk jam as besimtar
Nuk kam arsye per te qene nje grabitqar

Por ti je thjesht nje femer, e keqja nuk ka emer
Dredhine e ke ne gjak, nuk behesh dot zambak
Je trendafil me thika, permbushesh vec nga frika
Nje matrice e sapo dale nga fabrika

Ne vitet qe do te vine, do e mbash koken lart
Do fryhesh e do shtiresh, por prap do t’jesh e tharte
Dhe une do te vije nder mend, fjalet e mija me vend
Te kam pare gjithnje si grua dhe kurre si send

Te gjithe do te kerkojne nje fete nga ajo torte
Ne shpirt s’do kesh kurre gezim, do mbjellesh vetem mort
Dhe kur te pendohesh mos u perlot
Ti je narciz, e do veten fort

Shqetesime me sjell, te ligen e ndjell
E ndiej ne vena se e keqja nuk me del
Une s’jam genjeshtar, nuk jam as besimtar
Nuk kam arsye per te qene nje grabitqar

by 2017-08-12 859x downloaded 17 0 5:55

Similar Videos

Recently Searched

Discoteca Anaconda TV EDM Gaming SandyGothify 2v Media Vansh Virk CeCe Winans Download Suara Azan Subuh Simon Currie Asia Remix Tardalux Daycore Deka Swara Record CREATE TIME Production MegHeartLyricVideos Download Lagu Iwan Fals Selamat Ulang Tahun Mp3 Костадин С Download Lagu Mp3 Allahul Kafi Syakir Daulay RagnBone Man Relaxing Music For Meditation Mp3 Free Download Chupps Piano Service Inc Best Of Music Sergio Vega Topic Ultimate Heroes Topic Balaclava Records Download Kumpulan Lagu Pop Sunda NilsOfficial Jie Scrupp Victor Ovies Concert Of Childhood Memory Jalan Bintang ErrorBeats Stacy Officiel Red Rulez Fiji ちゃんRINA SIPITUAMA LTD46 CHANNEL LIT Killah Fishers Of Men Topic SwagyTracks Ardian Aditya Sourav Chhetri 2M AlexisFfrenchVEVO Music With Talent Robert P Daugherty Elliot Nilsson Nurdin Jayapura Gintoki XMusic Free Download Mp3 Peterpan Langit Tak Mendengar Cinemagic Park Ambience Koplo Lawas HINDUSTHAN NORTH EAST Penulis Lirik Indonesia Ku Roman Picisan Meek Mill Featuring Chris Brown Nicki Minaj Rasyid Mldn Muhammad Assyifa TARANG MUSIC BHAKTI Jesus English Songs Mp3 Free Download Claro Musik Mekdes Abebe Sorairo Guitar Vocal Associazione Decanto DADO MUSIC BIHAĆ Baladas Del Recuerdo OIK Oficial BGM Ringtones KILA COVERS Omg Beats Indian Remix Songs Download Free Mp3 Audio Mikael Khan Syndicate Wifi SDVISIONS Izzie Naylor Zach Evans IZN Creations Download Lagu Mp3 Iwan Fals Bung Hatta 𝐊 𝐌ᴀꜰɪᴀ 𝐒ᴛᴜᴅɪᴏ Wasiur Rahman Nil Moliner God Worshipper SilverDreamsTM ERCMusic Studios Lembata Best Music BS CAPITÃO DJ Saidah Masud Franzi Ist Feuerherz Fan AlabamaShakesVEVO Morena Música ONE VOICE CHOIR GHANA Sinnon 2nd Channel Free Mp3 Download Of Gospel Songs Popular Music Vastago Com Peter Thomas Topic Ashes Of A Fallen Hero Download Lagu Bcl Robert Barrett Pandindong Virus Free Music Downloads For Mp3 Wise Music Sukabumi Project Manan Bhardwaj Janob Rasul Antoony 2 Farkas Carlos