Peter Pan Quartet - 05 - Toleranc

Peter Pan Quartet's Music Album Asnjë Këngë Dashurie
Guitar/Vocal: Rael Hoxha; Bass: Klod Burri; Keyboards: Kristi Koci; Drums: Nik Hoxhalli
Produced by Wicked Recording & Rehearsal Studio
https://soundcloud.com/peterpanquartet/toleranc

Toelranc

Nuk ka me toleranc, nuk ekziston romanc
Gjithshka u prish, u ndal, u vra, eshte kthyer ne performance
Je ti qe nuk me shkon, asgje nuk me mjafton
E hedh, e shkel, e gris, e djeg, merr fund dhe prap fillon

Parimisht eshte shume e drejte, ti s’e ul un du me e ngrejt
Sa here qe debatojm e nisim keq dhe s’e mbarojm
Logjiken s’e perdor, mendjen e kam horror
Kur nis te ndihem ngusht me vjen te perhap terror

Besoj se jam normal, eshte stili yt fatal
Marrdhenie ndreqet vetem me mbidoze luminal
Asgje nuk shikoj, ne te ardhmen veshtroj
E drejta ime per nje jete sapo mbaroj

Shqetesime me sjell, te ligen e ndjell
E ndiej ne vena se e keqja nuk me del
Une s’jam genjeshtar, nuk jam as besimtar
Nuk kam arsye per te qene nje grabitqar

Por ti je thjesht nje femer, e keqja nuk ka emer
Dredhine e ke ne gjak, nuk behesh dot zambak
Je trendafil me thika, permbushesh vec nga frika
Nje matrice e sapo dale nga fabrika

Ne vitet qe do te vine, do e mbash koken lart
Do fryhesh e do shtiresh, por prap do t’jesh e tharte
Dhe une do te vije nder mend, fjalet e mija me vend
Te kam pare gjithnje si grua dhe kurre si send

Te gjithe do te kerkojne nje fete nga ajo torte
Ne shpirt s’do kesh kurre gezim, do mbjellesh vetem mort
Dhe kur te pendohesh mos u perlot
Ti je narciz, e do veten fort

Shqetesime me sjell, te ligen e ndjell
E ndiej ne vena se e keqja nuk me del
Une s’jam genjeshtar, nuk jam as besimtar
Nuk kam arsye per te qene nje grabitqar

by 2017-02-24 2,628x downloaded 30 2 4:06

Similar Videos

Recently Searched

Topade Wisdom Download Lirik Lagu Berbeza Kasta Mp3 DWI ANIMATION GCermenoESAS7 Letter For Me Topic Willie B Timmer Pigment Ajans Visual Effects SK FRIMPONG NGUYÊN VŨ AUDIO BoredomMusic Edwin DCosta Austin Mahone Rafa Pallicer Dào Liège The Karaoke Musical Banda Predileta Purplish May Dragongame2 Marwan L Official Lunatic Videos YouMeAtSixVEVO Anthony Travels Bigger Picture Productions Sơn Audio Bình Dương 0943398877 Vivin Kuruvilla Download Mp3 Suliana GENDING SAKTI Dignity Royalty Pxndxavril21 AzumeMusic A Type 46 ISV RadioandMusic New Years Day Vinay Kumhar Eynsomniacs Studios Coen Modder Piano Couture Mermaidblue GEMPAK STUDIO YBRO Music Joan Sebastian EuroVisionary BOB MACK PLAYS RARE PITTSBURGH DOO WOP 1234supersam1234 Ahmad Fattah JamAlong Music Method Alejandro Gonzalez Martinez Dak Murdocks Mashudiharis Five Finger Death Punch Jekyll And Hyde VijayForever4uNimala Download Pop Sinda Reaper Metal Productions Niko Keyboard Trail Blazers Legends Album Storage Crimson Temple Doulos Media X FLOUMENA MrCarlitos0513 JRM LYRICS Sky Valley Arif Saleh Lubis Hope Music Agua Marina Oficial Original Backing Tracks Topic El Toro Quintano Beck Dreams Mana Patalu Rebirthing Moment Topic やきじゃけ SOUL OF DAENG TV Zvyagindcd Yami Akatsuki Rolling Stone Australia Dimitris Ladias ColeWorldVEVO Ella No Me Da Problema Download Dakwah Tgk Wahed Terbaru Mp3 Mandolin273 Maahi Roy 1M Samantha Lau TUGSTUPAKK Download Mp3 Edm AZKA PROTOTYPE TheMadFerret Radu Monita DjBang Ginting Rnav Creation IL DIVO Archive Uvi Orogun AlabamaNative11 Ramsha Habib Reese Oliveira Junior Years Santri Gaming Talking Leaf Media XXmusicforliveXx PANDAWA Multimedia Rachit Mangi Mahakarya Official Candice Music El Cherry Scom